Англійські пісні як інструмент вивчення англійської мови

Ми часто чуємо, що найкраще вивчати іноземну мову, потрапивши в середовище носія. Але що, як далеко не всім це по кишені? Уявімо на секунду, що вам пощастило і ви вже в анломовній країні. Як за своєю сором’язливістю ви будете просити перехожих поділитися секретами їхньої мови? Як показує практика, з нами залишається тільки те, що ми чуємо в спокійній атмосфері. Пропонуємо безкоштовний, ефективний та цікавий спосіб, котрий занурить вас у світ розмовної англійської мови, навчить розуміти та користуватись хитрощами практичних знань, якими володіє англомовне населення.

Отже, представляємо вашій увазі англійські пісні як інструмент вивчення англійської мови – новий розділ нашого сайту Liuro, за допомогою якого ви отримаєте бажані знання, а також по-новому глянете на улюблені англійські пісні (можливо, деякі з них сприйматимуться по-іншому, коли відкриється їх таємний зміст :-) )

Зміст:

    1. Як пісні допомагають у вивченні мови
    2. Техніка роботи з англійською піснею
    3. Інструменти, котрі стануть у нагоді для вивчення англійської мови завдяки пісням

Англійські пісні Liuro

Як пісні допомагають у вивченні мови

Пісні лунають всюди: їдемо на навчання або на роботу – слухаємо радіо в маршрутному таксі; прибираємо вдома – включаємо музичний канал; виходимо на ранкову пробіжку – плеєр та навушники є неодмінними супутниками. Улюблені іноземні пісні прокручуються в пам’яті та ми частенько їх наспівуємо, навіть не знаючи мови. Ось чому вони займають одне з перших місць в рейтингу корисних мовних інструментів.

Давайте спробуємо згрупувати та проаналізувати основні плюси використання пісень для вивчення англійської мови:

1) Це легко! Чому? Тому, що пісня являє собою завершену історію, яка складається з коротких та часто досить простих речень. Їх нескладно запам’ятати та відтворити, тим більше якщо читати текст одразу прослуховуючи пісню.

2) Це ефективно! Згадайте зі школи, що римовані тексти легше запам’ятовувались, ніж проза. Деякі пісні буквально засідають у голові та прокручуються знову і знову. Плюсом є і те, що ви бачите нове слово і паралельно чуєте його правильну вимову. І не виникає лишніх питань, наприклад «як вимовити цей відкритий склад в кінці слова?» або «як ця буква правильно читається в даному випадку?».

3) Це потрібно! Багаторазове прослуховування улюблених англійських пісень не викликає втоми, а часто повторювані слова надовго залишаються в пам’яті. За допомогою пісень можна поповнити словниковий запас, на практиці зрозуміти англійську граматику та покращити сприйняття англійської мови на слух.

4) Це цікаво! Наспівувати тексти відомих пісень правильно це насамперед красиво. Погодьтесь, «йо ма ха, йо ма со» та «фрістайла» зараз викликають тільки насмішки зі сторони оточуючих. :-)  Ще й до всього багатьом справді інтересно дізнатись зміст улюблених пісень.

Техніка роботи з англійською піснею

Загальна техніка роботи з англійською піснею полягає на виконанню наступних етапів:

1. Вибір пісні. Найкраще вибирати ті музикальні композиції, котрі ви любите, особливо на початок. Якщо ви вирішите взяти будь-яку пісню, яка не викликає у вас позитивні емоції, то швидше за все, бажаного результату ви не досягнете. Оскільки найважливішим є багаторазове прослуховування, а нелюбима пісня вам швидко надоїсть та може викликати відразу до даного методу взагалі.

2. Прослухайте уважно пісню від початку до кінця. Спробуйте “вловити” значення окремих слів.

3. Прослухайте композицію ще кілька разів, при цьому вголос проговорюйте все, що запам’ятали. Спочатку ви не зможете точно відтворити весь текст, але саме завдяки проговоренню почутих слів (нехай навіть вони здаватимуться вам абракадаброю) ви щоразу чіткіше і більш правильно будете їх вимовляти.

4. Знайдіть текст обраної вами пісні та перекладіть його самостійно, використовуючи словники. Звертайте увагу на вимову слів у транскрипціях.

5. Знайдіть переклад даної пісні та порівняйте зі своїм. Проаналізуйте всі відмінності.

6. Включіть пісню та одночасно з прослуховуванням читайте правильний текст. З кожним наступним разом намагайтеся все більше наслідувати манеру співака, імітуючи його вимову, наголоси, інтонації. Це допоможе дати раду з важкими та незвичними звуками в англійській мові.

Повторюючи за вчителем або викладачем на уроці, ми боїмося здатися смішними, помилитись, тому закриваємось в собі. А наодинці з собою немає жодної напруги, тому навчання проходить легко і невимушено, а головне цікаво.

7. Через деякий час прослуховуйте пісню та підспівуйте без тексту перед очима, тренуйтеся по пам’яті відновлювати слова. З кожним наступним разом буде виходити краще.

Пам’ятайте, що чим частіше ви будете слухати вивчену вами пісню, тим швидше почнете розпізнавати на слух заучені слова та вирази в інших композиціях.

Спробуйте розібрати кілька композицій за допомогою даної схеми. Вас приємно здивує те, наскільки більше ви будете вловлювати знайомих слів у суцільному потоці англійських текстів.

Інструменти, котрі стануть у нагоді для вивчення англійської мови завдяки пісням

Крок 1. Музика

На допомогу прийдуть комп’ютер або смартфон, за сприянню яких можна відкрити музичний плеєр. Пісню вибираємо з плейлисту улюблених, або ж можна знайти онлайн плеєри в інтернеті чи на youtube. Для використання останнього, в рядку пошуку вписуємо назву пісні + lyrics і отримуємо відео-караоке – композиції з текстом, котрий може розміщуватись у самому відео файлі або в описі під програвачем. Буває таке, що тексту немає зовсім, то тоді переходимо до кроку 2.

Крок 2. Текст

1) azlyrics.com
Звичайно, в інтернеті таких сайтів багато, але цей має велику базу текстів англійських пісень.

2) Musixmatch
Цей додаток має велику базу пісенних текстів на різних мовах. Він є безплатним, підходить для Android, IOS та Windows, має супер функцію розпізнавання треків (як Shazam), співпрацює з різними музичними програвачами, котрі встановлені на вашому смартфоні разом з операційною системою. Цей варіант підійде для тих, хто має музичні файли, а шукає лише тексти до них. Якщо ж на телефоні немає музики, то можна користуватись Spotify, а ми додаємо лінк на відео, в якому інструкція для синхронізації на Android: тут.

Один цікавий факт про даний софт: якщо в базі немає певної композиції, то замість стандартного коментаря «Текст не був знайдений» ви довідаєтесь, що, наприклад, він був украдений Джастіном Бібером ;-)  або щось в такому стилі.

3) Minilyrics
Якщо любите слухати музику на комп’ютері не в інтернеті, а з власного плейлисту, то рекомендуємо MiniLyrics. Це безплатна невеличка програма, котра співпрацює з майже всіма музичними програвачами та має велику базу текстів. Як і в Musixmatch, текст йде одночасно з композицією – як караоке, тобто ви знаєте, що саме чуєте або в який момент співати слова.

Крок 3. Словник

Навіть не так – хороший словник! На жаль, хорошого варіанту українсько-англійського та англо-українського онлайн словника ми не знайшли. Якщо знаєте такий – кидайте в коментарі! Найпоширеніші та найпопулярніші на даний момент це: перекладач Google, Trident Software, Мета перекладач, але знайте, що їх ви вживаєте на власну відповідальність.

Cambridge – дуже хороший словник, має визначення слів англійською мовою, але нажаль немає перекладу на українську (лише на російську, але для більшості це не проблема). Словник подає приклади та потрібну граматику кожного слова (тобто інформацію про те, як його правильно використовувати в реченні). Праворуч на екрані подаються також пов’язані фрази.

Google – якщо чогось немає в словниках, тоді точно шукайте в google. Натрапите на дуже корисні лінки, наприклад: urban dictionary – словник англійського сленгу (англ.-англ.); the free dictionary – тут знайде точно все, навіть ідіоми, прислів’я тощо (англ.-англ.); а також є багато форумів, на котрих люди дискутують стосовно певних виразів, наприклад, Forum WordReference.

Wikipedia теж може стати у нагоді (особисто я давно використовую цей спосіб). Необхідно вписати слово, яке вас цікавить в українській версії wikipedii, а потім вибрати зі списку мов по лівій стороні англійську (або будь-яку іншу потрібну мову). Дуже виручає у випадку, коли, наприклад, шукаєте назви міст, місць, страв та багато іншого, що важко шукати в словниках (часто проблеми виникають з власними назвами).

Крок 4. Перекладаю слова, але не розумію текст

В такому випадку можна одразу знайти в інтернеті готові перекладені пісні (але рекомендуємо все ж спочатку спробувати самостійно перекласти, а потім звіритись з перекладом на одному з ресурсів).

На нашому сайті ми також пропонуємо вам власну базу текстів англійських пісень, перекладу до них, а також пояснення деяких зворотів, фразеологізмів та інших незрозумілих слів і виразів.

Англійські пісні

Якщо у вашому арсеналі є інші, не описані вище інструменти, котрі стануть у нагоді для вивчення англійської мови завдяки пісням, або ж цікаві методи на дану тему – запрошуємо поділитись ними з нашими читачами в коментарях!

Копіювання матеріалу заборонено. © 2015 «Англійська мова з Liuro»

Оцініть, будь ласка, статтю:

Друзі, ми завжди намагаємось максимально якісно подавати матеріали на нашому сайті, і маємо надію, що в нас це виходить. Приділить секунду свого часу, та оцініть нашу роботу, щоб ми могли побачити Вашу думку. Якщо у Вас є зауваження або пропозиції стосовно статті, залиште їх в коментарях.

4.8
Загальний рейтинг: 4.8 (144 Голосів)
Sending

Отримуйте інформацію про публікацію нових матеріалів на свій email:
5 коментарів
  1. avatar Петро 29.07.2015
  2. avatar Дядько 02.08.2015
  3. avatar Ann 17.03.2016
  4. avatar Alex 16.08.2016

Залишити коментар

Ваша імейл адреса не буде опублікована.