Англійська є однією з найпоширеніших мов у світі. Це мова міжнародного спілкування. Від 250 до 350 млн. людей, для яких англійська не є рідною, знають її. Завдяки такому необхідному інструменту люди різних культур, національностей та світобачень можуть ділитись досвідом, співпрацювати чи просто спілкуватись між собою.

Звичайно, важливою є, в першу чергу, якість спілкування. Для декого це навіть має принципове значення. Саме тому крім поповнення словникового запасу потрібно вивчати граматику англійської мови. А почнемо ми з найскладнішого – часових форм дієслів.

Помилки при виборі часової форми.

Помилки при виборі часової форми.

  Всього в англійській мові є 16 граматичних часів. Запам’ятати  їх назви досить легко, оскільки всі вони класифікуються по певному принципу: в кожній з груп часів (а їх 4:  теперішній (Present), минулий (Past), майбутній (Future), майбутній з точки зору минулого (Future in the Past)) існує 4 види часів: неозначені (Indefinite or Simple Tenses), тривалі (Continuous Tenses), перфектні або доконані (Perfect Tenses) і доконані тривалі часи (Perfect Continuous Tenses).

Таблиця часових форм:

Вид

Група

Простий (Неозначений)

Тривалий

Доконаний (Перфектний)

Доконаний тривалий

Теперішній

Present Simple (Present Indefinite)

Present Continuous

Present Perfect

Present Perfect Continuous

Минулий

Past Simple (Past Indefinite)

Past Continuous

Past Perfect

Past Perfect Continuous

Майбутній

Future Simple (Future Indefinite)

Future Continuous

Future Perfect

Future Perfect Continuous

Майбутній з точки зору минулого

Future in the Past Simple (Indefinite)

Future in the Past Continuous

Future in the Past Perfect

Future in the Past Perfect Continuous

Вибір часової форми  залежить від різних факторів:

- від того, як ви бачите дію – вона закінчена (simple form) чи в процесі (progressive form), є необмеженою або обмеженою у часі;

- як розставлені акценти: на саму діяльність чи на її результат і т.д.

Найважчим завданням являється безумовно переклад речень на англійську, оскільки не завжди одразу чітко зрозуміло який саме час потрібно використати в даному випадку.

В нашому онлайн-посібнику ми розглянемо як утворюється кожна з форм та головне навчимось розрізняти ситуації, в яких потрібно використати той чи інший час.

Копіювання матеріалу заборонено. © 2012 «Liuro».